Skutki wszycia esperalu

Alkoholizm to obecnie jedno z najpopularniejszych uzależnień, niestety tak samo ciężkich do wyleczenia jak narkomania. Dlatego, jeśli ktoś jest już uzależniony, powinien sięgnąć po pomoc osób wyspecjalizowanych. Istnieje kilka rodzajów terapii alkoholowej, jednak czasami siła uzależnienia jest tak wielka, że tylko strach przed śmiercią, może powstrzymać osobę przed piciem. Dlatego od pewnego już czasu dość popularnym środkiem, w eliminowaniu uzależnienia od alkoholu jest esperal.

Czym jest esperal?

Wszystko czego szukasz jest na stronie esperal-warszawa.com.pl.

To lek, który wszywa się pod skórę alkoholika, by dana osoba nie sięgnęła więcej po alkohol. Jest to ostateczność, gdy zawodzą wszystkie środki terapeutyczne. Do esperalu nie przymusza się, ponieważ napicie się alkoholu z wszytym lekiem może prowadzić do śmierci. Dlatego musi to być nie tylko świadoma decyzja, lecz także prośba osoby uzależnionej.

Jakie skutki niesie wszycie esperalu?

Dopóki dana osoba nie pije, nic się nie dzieje. Dopiero, kiedy do krwi dostanie się alkohol, wówczas lek ten przekształca aldehyd etylowy, czyli składnik alkoholu, w kwas octowy. Po wypiciu alkoholu, w organizmie pod działaniem leku następuje wysokie stężenie aldehydu octowego, co doprowadza do bardzo wysokiego zatrucia organizmu. Skutkiem takiego zatrucia może być śmierć. Dlatego należy się bardzo dobrze zastanowić, czy na pewno strach przed śmiercią będzie wystarczająco wysoki, by zrezygnować z picia.

Skutki zatrucia z powodu esperalu

Śmierć nie jest gwarantowana przy wypiciu alkoholu. Zdarza się to tylko przy ogromnej ilości alkoholu. Zdecydowanie częściej pojawiają się są skutki zatrucia takie jak:

– kołatanie serca
– nagłe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca
– nudności.

Jeśli dana osoba nie przesadzi z alkoholem, wówczas owe skutki zatrucia powinny bez problemu zmobilizować ją, by nie pić, żeby więcej takich objawów nie było.

Related Posts

Dodaj komentarz